Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.disciplina.do-slowacja.skoczow.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.haeres.do-slowacja.skoczow.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.invidia.do-slowacja.skoczow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Amaranthus_pendulus Douglas_A-3_Skywarrior Copa_del_Rey_de_balonmano Dr_James_Naismith Copa_de_Ucrania Cuando_las_mujeres_tenían_cola Algoritmo_Quine-McCluskey Códice_Cortesiano Duapara_yuga E.J.Quekett Deadly_Rooms_of_Death Deca_(supermercado) Almirante_Latorre_(FFG-14) Distrito_de_Salamanca_(Arequipa) Copa_Gobernador_Luciano_Molinas Copa_del_Rey_de_Fútbol_1918 Alfred_Alistair_Cooke Duvernoia_trichocalyx Células David_Civera_Gracia Cómic_mexicano Cálculo_Numérico Dolichowithius_argentinus Devon_Bostick Dasytomorphus_ruficollis Digitalis_lurida Amaryllis_entreriana Dassault_Etendard_IVP Correlimos Diosa_de_Butrinto Cuando_Buenos_Aires_se_adormece Cueva_de_aragonito_de_Ochtinska Departamento_Rivadavia_(Mendoza) Democracia_Cristiana_por_las_Autonomías Corybasinae Distrofia_corneal_de_Avellino E.T.E. Cristian_Castaño_Contreras Corte_Suprema_Israeli DokuWiki Correlacion_electronica Distrito_electoral_de_Arcadia_(condado_de_Morgan,_Illinois) Cuevas_del_valle Cross_River Dendropsophus_microps Demonio_marino_de_triple_verruga Declinacion_de_la_lengua_portuguesa Desfibrilador Daniela_Larreal Edificio_General_Electric Amolops_mantzorum East_Carlton Cyrano_de_Bergerac_(pelicula_de_1990) Edie_(Desperate_Housewives) Departamento_de_Usulutan

html map