Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.piscem.to-drewniany.olecko.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.vincere.to-drewniany.olecko.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.to-drewniany.olecko.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Bagajes Bessamorel Boot.ini Catedral_de_Washington Catedral_de_San_Antonio_de_Padua_de_Masbate Barrio_El_Treinta Cesar_Mansanelli Bizacena Batalla_de_Rheinfelden Bf_109G-6 Barbarian Blepharis_rubiifolia Chanteloup_(Eure) Balabanka Bajo_imperio_romano CCITT Catasetum_cristatum Boquerón_(Cabo_Rojo,_Puerto_Rico) Bumangueses Campana_de_Galipoli Branta_leucopsis Brochetas_de_ostras Calvià_Vila Celeste_(color) Centro_comercial_y_de_publicacion_“Марка”_(sellos_postales) Bodega_Callia Cabo_Ventė Calle_34_–_Estacion_Penn_(linea_de_la_7ª_Avenida–Broadway) Basilio_Lami_Dozo C.R.C. Cane Baudelaire Carmencita_Lara Balneario_La_Chiquita Balón_de_Oro_de_la_fifa_2011 Campo_de_futbol_Pedro_Escartín Battle_Creek_(Iowa) Bagnatica Chamaesyce_polycarpa_var_simulans Boisbriand Black_celebration Bandera_del_pollo Canón_de_los_Almadenes Biólogo_evolutivo Basílica_de_Nuestra_Señora_de_los_Ángeles Carlos_Jaramillo Castillo_Saint-Louis BIO_Las_Palmas Bastardo_negro Bisílabo Campeonato_Peruano_de_Fútbol_de_1946 Calixto_Sanchez Carlos_Lozano_(desambiguacion) Ben_Lomond_(Tasmania) Burrito_de_pecho_gris

html map