Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.desunt.to-mlody.konin.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.favente.to-mlody.konin.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.insanit.to-mlody.konin.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Pickles_(perro) Paroxyopsis_icterica Paris_(Acorazado) Naruto_Shippūden_2:_Kizuna Máximas_de_Ptahhotep Oficina_de_Garantias_Linguisticas Playa_Bajada_de_la_Osa Paramesvara_(dios_hinduista) Palacio_de_Omaña Pedro_Botelho Plaza_de_Caycedo Olimpíada_Matematica_Nandu Nudochernes_lucifugus Nnadubem_Gabriel_Enyinaya_Muoneke Plonévez_Porzay Plaza_de_toros_La_Condomina Olmos_de_Peñafiel_(Valladolid) Parque_Arqueologico-Natural_de_la_Campa_Torres Pedrosa_de_Valdeporres Ornithogalum_dioscoridis Pitch_Black Parque_Nacional_de_Poloniny Palacio_del_Danubio Palacio_de_Belem Pixide_de_Zamora Partido_de_berisso Poblacion_Economicamente_Activa Palacio_de_la_Bárcena Omar_Sarmini Obispado_de_Lübeck Policía_Municipal_de_Madrid Nicholas_Payton Pixya Pamiers Nurnberger_Lebkuchen Pleuresía Pine_Grove_(condado_de_Wasco,_Oregón) Niceto_Alcalá-Zamora_y_Castillo Pachyrhizus_palmatilobus Open_Graphics_Project Piscis_(constelacion) Organizacion_para_la_Agricultura_y_la_Alimentacion Pedagogia_publica Negacionismo_del_holocausto Parque_del_Rey_Rama_IX Parti_Fusion_des_Sociaux_démocrates_haitiens Myton_(Utah) Pokemon_Fuerza_Maxima Noble_octuple_sendero Peridoto Onychostoma Nam_Ji-Sung Ononis_arenaria Pithecellobium_chacoense Parque_Nacional_Montanas_Pico

html map