Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.integratio.na-turcja.przeworsk.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.mundi.na-turcja.przeworsk.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.personae.na-turcja.przeworsk.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Thai_Nguyen Sola Super_Humor Sablayan,_Occidental_Mindoro Sarbochha_Adalat The_Bounty Soldiers_of_Jah_Army The_Black_Eyed_Peas_Family_Best San_Joaquín Sotillo_(Anzoategui,_Venezuela) Sonata_para_piano_nº_16_en_Do_mayor,_K._545_(Mozart) Sabrina_(pelicula_de_1995) Tablados Sportplatz_Rheinwiese Tantalo_(Goya) Selección_según_la_frecuencia Songs_in_the_key_of_springfield Serie_355_de_ADIF Tarentola_mauritanica Tratado_de_Wuchale Shiro_Hamaguchi Terminalia_latifolia Sociedad_del_Dragon_Negro Sant'Urbano Samuel_Benjamin_Arrieta_Buelvas Si_no_te_Hubieras_Ido_(Mana) The_Sunshine_Boys Tony_Award_por_Mejor_diseño_en_obra Stáraia_Ládoga Trabajo_esclavo_en_Argentina Sitio_de_Naxos_(499_a_C_) Sierra_de_Alhama Skatepunk Saint_Jean_de_Bassel Sierra_de_Mojantes Séptima_Coalicion Thorin_II Thorbjorn_Fälldin Sky_Express Transformers:_Revenge_of_the_Fallen Shu_(Mitologia) Torpedo_(película) Transmision_variable_continua Saint_Aubin_du_Vieil_Évreux Sofía_de_Francia_(1776-1783) Taizonia_merkli Serie_Nacional_de_Beisbol_1965-66 Tradicion_indígena Sabinas_Hidalgo_Nuevo_Leon Saint-Loup_(Creuse) Toyota_Urban_Cruiser Shitenhouji The_Adventures_of_Mimi_(álbum) Sistema_fabril Sparganium

html map