Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.gratia.na-wszelki.tgory.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.libitum.na-wszelki.tgory.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.minima.na-wszelki.tgory.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Argalo_(Santa_María) Hi-Nella_(Nueva_Jersey) Hector_Barra Hela_Cerebro Aragua+de+Maturin Archipiélago_Televisión Montclar_sur_Gervanne Anton_Lada Hafez_Assad Aspidoras_menezesi Apogon_diversus Mriya Humana_Deshumanización Associació_Catalana_de_Terminologia Annulodiscus Helmantica Molecula_de_ciclol Astragalus_echinatus_var._stenorrhinus Araracuara Aspartico Autobus_hibrido_eléctrico Historia_de_la_Puerta_del_Sol Asociación_de_Hispanistas_Marroquies Antineutron Hermione_flava Guerra_de_independencia_de_Gracia Mortadelo_y_Filemon_El_S_O.E. Monolepta_quadrinotata Mostovianski Mundos_posibles Modelo_de_pensamiento_en_lineal Ar-Sakalthor Hexalobus Guadramil Asunción_de_la_Santisima_Virgen_Maria Automovil_presidencial_(Estados_Unidos) Arguisal Arroyo_concepción Homocigotico Asperula_arvense Hydroprogne Ministerio_de_la_Gobernación_de_España Asociacion_Deportiva_São_Caetano Arzobispo_de_Lima Aníbal_de_Gasparis Heinrich_von_vietinghoff Ministerio_de_Agricultura_Ganaderia_y_Pesca Andre_levins Mochicas Idiomas_de_chile Haplochromis_turkanae Arroz_empedrao Arteria_maleolar_interna Azazel_(Angel_caido) Hayato_Gokudera

html map