Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.ten-wypowiedz.ilawa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.animo.to-kiedys.pila.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.caeteris.to-kiedys.pila.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

The_Boss_of_It_All Susana_Elena_Alicia_Parrado_Dolgay The_Incredible_String_Band The_Rude_Gesture:_A_Pictorial_History Sistema_de_partículas Super_Mario_RPG_Legend_of_the_Seven_Stars Sauco_acuatico Segunda_División_Profesional_de_Uruguay Thonnance_lès_Joinville Susinos Segunda_Division_B Sandkings Sagrada_Cena_(Córdoba) Traductores_en_línea Singles_+_Covers_+_Rarities Tasqueña_(estación_Tren_Ligero_de_Ciudad_de_México) Tratado_de_concordia Saint-Barthelemy-de-Bussiere Torneo_de_Dubái Saint_Amant-de-Nouère Tiundaland Tesoreria_General_de_la_República Teletrofono Software_Comercial Saturn_V Sigtrygg_Silkiskegg Shakira_Isabel_Mebarak_Ripoll Telefónica_Arena_Madrid Teofanes_de_Creta Sanicula_elata Selección_de_fútbol_de_Bermuda Stockholm_Olympic_Stadium Teoría_de_una_sola_bala San_Andrés_Providencia_y_Santa_Catalina Simon_Tolkien Savo_milosevic Teatro_Florencio_Sánchez Supension_Cardan Sobrecruzamiento_(computacion_evolutiva) Stuart_(Oklahoma) Scolebythidae Tecnicas_de_conservacion_para_los_alimentos Tecnocratico Sebastian_Crismanich Taractichthys_longipinnis Sane-find-scanner Torneo_Juvenil_de_la_Concacaf_1964 Tanque_de_agua Santa_Magdalena_(Seo_de_Urgel) Tilde_(desambiguacion) Tejo_(Deporte_de_Colombia) Saint_Vincent_d'Olargues Taiji Slyusarev Stade_Lavallois

html map