Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.consensu.to-profesor.jelenia-gora.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.docendo.to-profesor.jelenia-gora.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.extremum.to-profesor.jelenia-gora.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Lupinoblennius_paivai Quark_extraño Mercedes_Aroz_Ibañez Provincia_Ang_Thong María_Nikolaievna_de_Rusia Qui_pluribus Michael_Wilding Lolium_lesdainii Lucha_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Mexico_1968 Puente_Romano_de_Mantible Mariano_Tellez-Giron_y_Beaufort_Spontin Ramon_Unzuaga_Asla Primera_Division_Venezolana_2000/01 Lorrez_le-Bocage-Preaux Premios_Eddie Lo_que_vio_el_mayordomo Marcelo_Cezan Gran_teoría_unificada Poterium_verrucosum Prionodera_nila Melanodiscus Meseta_Central_Siberiana Lucio_Maria_Attinelli Lucio_Sergio_Fidenate_(cónsul) Presa_de_Puente_Alta Raiz_de_fuego Prueba_de_regresión Megrit Quiebras_de_la_Monarquia_Hispanica Luis_Atienza Rasgos_de_deformación_planar Mariano_Díez Maraton_de_Sevilla Quechua_central Lukas_Dlouhý Pupalia Lockheed_Martin_RQ-3_DarkStar Louis_Coulon_de_Villiers Ramón_Campayo Maceración Raul_Tortosa Presa_W._A._C._Bennett Mecklenburg-Schwerin Graciana_Silva Pterophyllum_scalare M35_2-1_2_ton_cargo_truck Los_Intocables_(serie_de_TV) Luzhniki Maletinazo Proyección_gnomónica Ramon_José_Cárcano Luis_Alberto_Sánchez_Martín Presidente_de_la_Suprema_Corte_de_Justicia_de_la_Nacion Marquesado_de_Villa_Alegre_de_Castilla Manuel_bartolomé_cossio

html map