Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.alteram.ta-pociag.ilawa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.beatae.ta-pociag.ilawa.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.caveat.ta-pociag.ilawa.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Esteban_Gutiérrez_Gómez Equilibrio_termico_de_la_Tierra Francisco_de_Ascensao_Mendonca Federación_de_Republicas_Arabes Ermita_de_San_Roque_(Carcagente) Fotón_(historietas) Femenina Federazione_Nazionale_Stampa_Italiana Esteban_Fernandez_de_León Enrique_de_Francisco_Jimenez Escudo_de_Cataluna Erica_vulgaris Federacion_Asiática_de_Fútbol_Americano Era_cuaternaria Escurial_de_la_Sierra Euterpe_beardii Forest_Hills–71ª_Avenida_(linea_Queens_Boulevard) Elnora_(Indiana) Facultad_de_Ingenieria_Electrica_y_Electrónica_(UNI_Perú) Estación_de_Los_Campos Eslabon_de_Whitehead Euphorbia_hypericifolia_var._communis Estación_de_Balenya_Tona_Seva Ewerton_de_Castro Estadio_Ciudad_de_Catamarca Francois_Rauber Federica_Montseny_Mané Ernesto_Jose_Viso Formatos_de_paquetes_en_GNU/Linux Elección_presidencial_de_Chile_(1846) Estrellas_con_líneas_metalicas Estación_Esquina_Colorada Estación_de_Maibara Esteban_Félix_Carrasco Emre_Güngör Filóstrato_el_joven Estación_de_Anché_-_Voulon Einar_Angulo Euroradar_CAPTOR-E El_Clásico_Boedo_-_Parque_Patricios Equipo_de_Copa_Davis_de_Suiza Eduardo_Vernazza Escudo_del_estado_de_México El_Problema_de_la_Filosofia_Hispánica Eriz Fernando_de_Borbon_Dos_Sicilias_y_Borbon Fagc Energia_hidroeléctrica Edward_Johnston_Alexander España_en_el_Campeonato_Europeo_de_Baloncesto_Femenino_de_2013 Felipe_Alliende_Gonzalez Espiroquetas Ejército_mexicano Enjuto_Mojamuto El_Siglo_-_Tucuman

html map