Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.numquam.do-kontrola.olecko.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.pecunia.do-kontrola.olecko.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.vultus.do-kontrola.olecko.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Acacia_visite Condado_de_Lane_(Oregón) Collores_(Orocovis,_Puerto_Rico) Abrams_m1 Confederación_Atlética_del_Uruguay Chatel_Moron Agenda_21_Junta_de_Andalucia Clasificacion_Bi_Rads Vena_colica_derecha Competicion_Rotary_de_Música_para_Niños Vígríðr Valdeolmos-Alalpardo_(Madrid) Chimayó Charles_le_Téméraire Vizconde_de_Cabrera Vicente_López_Portana Xelaju_MC_de_Guatemala Compresor_Reciprocante Ciguenas Academia_Brasileña_de_las_Letras Vimperator A_corazón_abierto_(desambiguación) Ad_sense Yak_43 Chelsea_(Alabama) YKQ Clerostomus_dulceae Villa-Real Clevis_Ashu Adelophryne_adiastola Cissampelos_cocculus Weed_(California) Abies_peloponnesica Al_Ghazzabiya Charles_McCann Zorro_(serie_de_televisión_de_1990) Willy_Topp Wacc Virus_del_papiloma_humano Yakumo Viet_Cong Yudah_ben_Mose_ha-Kohén Yecora/Iekora Clasificación_de_Concacaf_para_la_Copa_Mundial_de_Futbol_de_1990 Consejo_de_la_Generalidad Acido_silvico Colla_ua_Báirid Witold_Gombrowicz Zona_arqueológica_de_Huapalcalco Agustín_Perez_Zaragoza Christiaan_Frederick_Beyers_Naudé Adiabatizacion_Austral Conquista_de_Costa_Rica Vuelta_al_alentejo Closer_to_the_Edge

html map