Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.to-lozko.tychy.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.andron.ten-wstyd.opoczno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.brevi.ten-wstyd.opoczno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Revolucion_Espartaquista Municipio_de_Coleman_(condado_de_Washington,_Kansas) Río_Piribebuy Trigo_brancacho_de_coure Fruit_Cove_(Florida) Gimnasia-Estudiantes Roger_Mas Rita_Redshoes Fray_Alonso_Velez_de_Guevara Giga_(desambiguacion) Un_héroe_de_nuestro_tiempo Municipio_de_Weldon_(condado_de_Benzie,_Míchigan) Municipio_Crespo_(Lara_Venezuela) Ursido Fusilamiento_de_los_ocho_estudiantes_de_medicina Generalobersten Municipio_de_Trancoso Universidad_Nacional_Agraria_La_Molina Genu_valgo Ruben_Haya Ruben_Oscar_Voisard_Rezola Rendereo Tunguses Relaciones_entre_estados_unidos_y_colombia Relentless_Reckless_Forever Reserva_Natural_Cabo_Vírgenes Municipio_de_Beaver_(condado_de_Pulaski,_Indiana) Geometría_molecular_piramidal_trigonal Rittershoffen Municipio_de_Big_Creek_(Míchigan) Gephyromantis_rivicola Treehouse_of_horrors_xiii Geranium_seemannii Gaúcha Frontignan República_Guyanesa Rolled_Gold:_The_Very_Best_of_the_Rolling_Stones Gigante_(película_uruguayo-argentina) Roehm Gerardo_Reichel_Dolmatoff Trofeo_de_Augusto Gafas_virtuales Fusil_automático Renee_Tenison Rotización_vocálica Río_Ciloria Gephyroberyx_darwinii Inhibición_de_la_respuesta UU_Piscium Rodolfo_Sánchez Iglesia_de_Dios_Hispana_Betel Tri_Laksana Ronaldo_(desambiguación) Ryszard_Kapuscinski Trigo_pelote

html map