Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.calendas.ta-napoj.mragowo.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.conjunctis.ta-napoj.mragowo.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.detestata.ta-napoj.mragowo.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Salangana_culiblanca Topologia_de_red_en_malla Temporada_1985_de_Fórmula_2_Codasur Tinea Sucesos_Argentinos Transformación_de_energía Sweet_dreams_(Annie_Lennox) Santiago_de_Granada Telecomedia Sistema_terminológico_de_parentesco Teoría_acido_base_duro_blando Tacanitas Tranvia_de_Velez_Malaga Sam_Bowie Sunnyland_Slim Torneo_masculino_de_baloncesto_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Londres_2012 Shogun_(Novela) Suba_(Bogota) Salix_gracilenta Subversión_de_octubre_de_1.934 Sainte_Marguerite-en-Ouche San_Joaquin_(comuna) Tim_Blake_Nelson Senaillac_Lauzès Salivación Saṃgha San-Martin Sofiivka_(Raión_de_Berezivka) Toro_Pujio Sucre_(estado_Venezuela) Sagres_(desambiguación) Saint-Flour_(Puy-de-Dome) Spencer_(Ohio) Teodorio_de_Estudios Todos_estamos_invitados San_Carlos_(Ichilo) Tema_con_variaciones St_George,_Utah Selección_de_fútbol_de_Francia Sobrevivencia_del_mas_apto Transcripcion_(genetica) Saint_Germain-d'Etables San_Ricardo_rey Tout_pour_le_peuple,_rien_par_le_peuple Sandusky_(Míchigan) Temnaspis_luteimembris Tom_DiCillo Southern_Shops_(Carolina_del_Sur) Sergio_Parisse Tratado_Molina_Juarez Samos_(isla,_Grecia) Siglo_XXXII_a._C. San_Chirico_Raparo Transliteración_Wylie Tangla

html map