Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Los_Sims_3:_Salto_a_la_Fama Mikhail_Grigorievič_Popov Presa_de_la_Pedrera Priocharax_ariel Provincia_de_Neira Pteropus_rennelli Ranula_platanifolia Raul_Henriquez Rajomon Radiación_electromagnética_y_salud Los_geniecillos_dominicales Presa_y_embalse_de_Cernadilla Medio_Oeste Quim_Regàs Masud_Barzani Goldfinger_(película) Mil_Mi_8M Marlon_Williams Microrregion_del_Litoral_de_Camocim_y_Acaraú Pousadas_de_Portugal Ramon_M._Castro_(Neuquen) Quetrequen Qué_sabes_tu Quinta_Legislatura_de_España Lokomotiv_de_Sofia Miguel_Ángel_García_Laparra Gossip_(película) M167 Radiaciones_ultravioletas Luis_Alberto_Salcines_Pérez Miguel_Ponte Región_paisa Luciosoma_pellegrinii Preferente_Tenerife Lorry_les-Metz Ramon_J_Sénder Mattias_Ekstrom Maria_Ribakova Macrotomoderus_punctatellus Protovestiarios Manuel_Fernandez_Caballero Primavera_croata Masacre_de_Quíos Lulu_Antariksa Mezières-sous-Lavardin Ravna_Gora Luís_Alberto_Spinetta Metro_de_Los_Ángeles Pristobrycon_maculipinnis Ludvig_Lorenz Maisdon-sur-Sevre Got_milk? Marcel_J.E_Golay Matsia_(reino) Radiofórmula

html map