Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.





Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.amoris.to-dokument.wolomin.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.cantate.to-dokument.wolomin.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.clamant.to-dokument.wolomin.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Hematófaga Ministerio_de_Cultura_(2008-2011) Historia_de_la_Mecanica_Clasica Ar-Gimilzor Mount_Crested_Butte Astragalus_cibarius Articulo_dos_de_la_Constitución_de_los_Estados_Unidos_de_America Montcalm_(1902) Atmosfera_terrestre Muestra_de_Vinos_y_Brandy_de_Almería Hilario_Zialcita Mortadelo_y_Filemón_-_La_M.I.E.R. Henry_A._Kissinger Andronico_II Homosexualidad_en_el_Peru Grumello_cremonese_ed_uniti Hispanofila Andreu_vea Andropogoneae Modelo_lingüístico Hauterives Antorcha_Olimpica Mugil_saliens Historia_del_constitucionalismo_ecuatoriano Guillaume_Cousin I_Don't_Wanna_Know_Why_the_Caged_Bird_Sings Apt_Pupil Hermandad_de_"Santa_Genoveva"_(Sevilla) Avetis_aharonian Han_sur_Meuse Hacienda_Teya Motochorro Morane-Saulnier_N Hypnum_dilatatum_subsp._alpinum Antyesti Montana_Cox Gupta_Empire Hermann_Buhl Ministerio_de_Fomento_(desambiguación) Avenida_del_mar_(la_serena) Henrya_reticulata Guitarra_Barroca Augusto_pérez_araníbar Héctor_María_Maya Anquela_del_pedregal Guerra_y_paz_(opera) I.M. Atentado_del_11_de_marzo_de_2004 Annapolis_(desambiguacion) Avellano_blanco Argentina_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Barcelona_1992 Ariel_Ramirez Hugo_Baptista Ardauli Mixteca_(Región)

html map