Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://kochamklocki.pl/10849-moj-pierwszy-samolot-klocki-lego-duplo/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://kochamklocki.pl/10858-moje-pierwsze-zwierzatka-klocki-lego-duplo/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://kochamklocki.pl/10877-herbatka-u-belli-klocki-lego-duplo/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

H_G_Wells Arrumbamiento Ankyramorpha Morses_Line Guerras_de_religion_en_Europa Anaconda_Club_de_Fútbol Aru Apocynum_palustre Atrevete_a_sonar_1_5 Hasan_Salihamidzic Género_historietístico Arcos_de_las_Salinas Astronomía_precolombina Monte_Grande_(Chile) Guante_de_doncella Hyporhagus_laevepunctatus_laevepunctatus Grupo_Kaliente Multitudes_(álbum) Aylacostoma_guaraniticum Au_Gres_(Míchigan) Argentina_(Selección_de_futbol) Antonio_Gómez_Hueso Hugelia Hλl Anortosita Andújar_Cedeno Angelología_cristiana Ascomycota Heart&Symphony Mordella_brasiliana Arco_de_Jerez Hipotonia Archivo_Botanico_per_la_Sistematica,_Fitogeografic_e_Genetica_e_Bulletino_dell'_Istituto_Botanico_della_r._Universita_de_Modena Guillermo_Padres_Elias Hermine_de_Nantes_Atlantique Arqueta_de_San_Genadio Angiologia_y_cirugia_vascular Miss_Mundo_1994 Henry_Lewis_Stimson Hernandarias_(Entre_Ríos) Muerte_de_Neda_Agha_Soltan Historia_de_la_Unión_Cívica_Radical_(años_1990) Autovía_A_92M Associated_Aviation Hendrick_van_Steenwijck_el_Joven Avion_Supersonico Guillermo_de_Jesus_Buitrago_Enríquez Herbert_H_Dow Avenida_pueyrredon Mittelrhein_(región_vinicola) Montferrand_le-Château Idioma_tai Iberia_Bio_Bio Historia_de_Monteagudo_de_las_Vicarías Augusto_Ibáñez

html map