Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Revelation_(Grimm) Romanita_fasciata Uray_Geza Rivetina Rodman_Edward_"Rod"_Serling Rudolf_Wittkower Frenos_de_tambor Roncherolles_sur-le-Vivier Ribe Rocío_Carrasco Municipio_de_Spring_Creek_(condado_de_Saline,_Kansas) Régimen_economico_matrimonial_de_garanciales Museo_Etnográfico_de_Quiros Relación_medico-paciente Revolución_agricola Frederica_(Delaware) Giovanni_Battista_Bernero Rock_Island_(Album) Municipio_de_Buse_(condado_de_Otter_Tail,_Minnesota) Gargola_(mitologia) Fuerzas_de_Liberacion_Nacional Trichocalyx Ruta_Nacional_276_(Argentina) Galago_demidoff Municipio_de_Sheffield Rena_Mero Tuejar_(Valencia) Ricardo_González_Vigil Franklin_lashley Unión_Democrática_Ceuti Rodolfo_''Cholo''_Montironi Fundamentos Gen_knockout Gavilán_de_Nueva_Caledonia Ghinia Inaki_Gabilondo Furna República_Oriental_del_Uruguay Ruth_Ocumarez_Apataño Gen_plateado Trenta_(Italia) Municipio_de_Center_(condado_de_Ralls,_Misuri) Galadhrim Rick_Deckard Municipio_de_Farmington_(condado_de_Warren,_Pensilvania) Geografía_de_América_Central Galway Fuente_del_milenio Indización Un_Minuto_Para_Ganar_2da_Temporada SMART Rosca_de_reyes Gaston_Rebry Ruillé_Froid_Fonds Ildefonso_Falcones

html map