Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.estomatologkrakow.com.pl/tag/agnieszka-precz-instagram/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.stomatologia-krakow.biz.pl/tag/iwostin-perfectin-lucidin/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.stomatologia-krakow.biz.pl/tag/kamil-syprzak-instagram/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Malvasía_fina Maximo_Termico_del_Paleoceno-Eoceno Red_de_computadores Golfo_Arabigo Regresion_(parapsicología) Primo_F._Martínez_de_Ballesteros Pseudelaphe_flavirufa Mardeuil Provincia_de_tarma Préaux_(Mayenne) Metrologia_industrial Querétaro Magyaróvar Medalla_por_la_Conquista_de_Viena MBLAQ Protectorado_de_Tetuán Medios_de_comunicación_de_Penalolén Louis_Renault Procópio_Ferreira Gopalganj_(zila) Marcos_Lopez_Garcia Menna_w_Fena Los_Sims_Superstar Quebrada_Ceiba_(Peñuelas) Punter Michał_Sedziwoj Miguel_Martinez-Lage Maulvi_Bazar_(Ciudad) Radiocomunicación_pública Matías_Jesus_Almeyda Quemados_(juego) Medios_de_produccion Region_biogeografica_atlantica Línea_Llobregat-Anoia Melanocitosis_dérmica_congénita Primera_division_mexicana_1944_45 Ranitomeya_bombetes Premier_Basketball_League_2008 Los_cien_barrios_portenos Lo_Fi_(música) Masters_Series_2008 Green_River_(canción) Raquero_(embarcacion) Loeiz_Le_Pelletier Metro_de_Berlin Medalla_de_George Pérez_Calvillo María_Montez Golpe_de_Estado_en_Venezuela_de_1948 Micro-PROLOG Mathcad Maria_Isabel_Mejia Mayo_(pueblo) Micronema_micronema Malachadenia_clavata

html map